Blog ontwerp Binne-ontwerp - jy sal verras word deur die neigings van die jaar

Binne-ontwerp - jy sal verras word deur die neigings van die jaar

Wat behels 'n interieurontwerp in 2022? As jy wil hê jou huis moet in lyn wees met die nuutste neigings, sal hierdie artikel jou die geleentheid gee om meer te wete te kom oor sommige binneontwerptegnieke wat die voorkoms van jou huis aansienlik sal verbeter, ongeag die styl wat jy verlang.

Wil jy saam met 'n span werk wat die vervulling en skoonheid van die lewe in 'n huis ingerig volgens jou standaarde en vereistes bevorder? Die Nobili Design-span is altyd op hoogte van die nuutste neigings. Ons gebruik gevorderde ontwerptegnieke en -konsepte om te verseker dat ons altyd aan jou verwagtinge voldoen. Hier is die nuwe neigings van 2022 wat jou 'n nuwe geleentheid gee om die te verbeter ontwerp van jou huis.

Organiese materiale en teksture

Vanjaar is daar 'n neiging na materiaal wat volhoubaarheid bevorder. Mense wil ruimtes skep wat hulle aanspoor om majestueus te leef. Om hierdie rede kies hulle natuurlike materiale, soos hout, glas of klip, om waarde tot hul huis toe te voeg. Boonop gee hulle 'n gesofistikeerde noot. Die onvolmaakthede van outentieke natuurlike materiale word gesien as unieke besonderhede wat persoonlikheid by die huis voeg.

Ons span ondersteun hierdie neiging deur premium materiale soos porselein teëls of natuurlike klip te verkoop. As jy 'n huis met 'n luukse ontwerp verlang, sal hierdie materiale jou help om 'n elegante en manjifieke voorkoms te gee. Boonop sal jy die waarborg bereik dat jy dit op die lange duur sal kan geniet en dat jou huis selfs met verloop van tyd pragtig sal lyk.

Gebruik van warm kleure

Mense het die behoefte aan verwelkomende behuising begin voel, wat hulle ontspan en hul welstand herstel. Hulle pas perfek by donkerder skakerings, soos grys of donkerblou. Die kombinasie van hierdie kleure voeg meer intensiteit by die ruimte. Hulle harmoniseer perfek met hout meubels, kosbare materiale of tekstiele. Die gebruik van rooi borduurwerk gee 'n speelse element wat die ruimte verkwik.

Die artistieke gees van ons span word weerspieël in die keuse van kleurpalette wat persoonlikheid by die huise voeg en hulle komplimenteer. Ons gebruik warm kleure veral vir kamers wat nie baie natuurlike lig geniet nie. Op hierdie manier balanseer ons die koue van die kamer met skakerings van geel en oranje. Vir ons is die kleure wat lewe aan die vertrek gee en die stemming bepaal.

Kapitaliseer op oop ruimtes

Mense het begin beweeg na 'n moderne leefstyl, wat ook in die interieurontwerp weerspieël word. Baie huise, woonstelle en villa's het vandag 'n oop spasie tussen die kombuis en die sitkamer. Dit gee die gevoel van 'n lugtige ruimte, wat perfek pas by die kenmerke van moderne styl, naamlik 'n skoon, georganiseerde en stylvolle ruimte.

Ons span gebruik interieurontwerptegnieke wat ontwerp is om visuele kontinuïteit tussen die twee ruimtes te skep. Dit is moontlik deur teksture en kleure te herhaal wat 'n eenheidsbalans vorm. Gegewe die feit dat hierdie ruimtes koud kan lyk as gevolg van die hoeke en reghoekige vorms, voeg ons ronde tafels en bykomstighede by. Ons pas by elke ruimte aan sodat die resultaat 'n heerlike visuele ervaring bied.

Bevordering van funksionaliteit

Al hoe meer mense wil 'n huis hê wat hulle in staat stel om hul daaglikse aktiwiteite na goeddunke uit te voer. Dit bestaan ​​uit die skep interieurs wat ook gemak bevorder. Kies ’n ferm ontwerp wat jou vereistes in ag neem en perfekte ruimtes skep wat jou toelaat om elke dag te leef presies soos jy wil.

As funksionaliteit is waarna jy soek, dink ons ​​aan bergingsoplossings soos rakke en laaie wat ook by die styl van jou huis pas. Ons gebruik ons ​​kreatiwiteit sodat die ingeboude kaste en rakke die hele raam voltooi en 'n goed gedefinieerde doel het. Veral wanneer dit by kombuise en badkamers kom, is hierdie aspek noodsaaklik sodat die kwaliteit van jou lewe ’n hoër vlak bereik.

Werk altyd met 'n betroubare ontwerper wat jou sal help om al hierdie konsepte te implementeer sodat die eindresultaat aan jou verwagtinge voldoen. Wil jy meer besonderhede weet oor wat 'n interieurontwerpprojek behels en die voordele wat daarmee gepaard gaan? Ons nooi jou uit om toegang te verkry tot ons webwerf, wat kan dien as 'n bron van inspirasie vir die ontwerp van jou huis.